Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

CUŚ dla powiatu bełchatowskiego

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO 

W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO NA LATA 2014-2020

 


WielkanocUczestnicy Klubu Seniora w Zalesiu przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Podczas cyklu zajęć z terapii zajęciowej Seniorzy wykonują mnóstwo pięknych ozdób wielkanocnych, a przy okazji wspominają dawne zwyczaje i obyczaje związane z Wielkim Postem i Wielkanocą. Wśród ozdób wielkanocnych królują oczywiście jajka zdobione techniką quillingu oraz inne techniki pośród, których możemy znaleźć różnorodne materiały takie jak: cekiny, perełki, naklejki, wstążki czy tasiemki. W okresie przedświątecznym uczestnicy będą wykonywać również baranki, palmy, koszyczki oraz stroiki wielkanocne.

Z Seniorami pracuje się wspaniale, są bardzo zaangażowani w to, co robią. Widać, że praca w trakcie warsztatów daje im ogromną satysfakcję i sprawia wiele radości. Uczestnicy mają też mnóstwo własnych pomysłów. Niektórzy z nich wcześniej zdobyli doświadczenie w różnych formach rękodzieła, inni dopiero poznają różne techniki plastyczne, a przy okazji odkrywają własne zdolności i predyspozycje.

W tak miłej atmosferze otwartości i życzliwości zawsze jest okazja do rozmów, dyskusji. Jednocześnie można się też zrelaksować, uspokoić i wyciszyć....

Zapraszamy serdecznie do naszej "Kuźni talentów" w Gminie Zelów.

 

Wielkanoc

 

Wielkanoc

 

Wielkanoc

 

Wielkanoc

 

Wielkanoc


 

Realizator projektu:Przystań Logoo

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych PRZYSTAŃ
ul. Żeromskiego 1, 97-400 Bełchatów tel. 516045260,
e-mail: biuro@przystan.belchatow.pl