Refundacja VAT dla osób ogrzewających domy gazem

GrzejnikMiejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie informuje o zasadach refundacji VAT dla osób ogrzewających domy gazem.

Najbardziej wrażliwym odbiorcom paliw gazowych, zużywającym paliwa gazowe do celów grzewczych, przysługiwać będzie refundacja poniesionych kosztów podatku od towarów i usług (VAT). Zwrot pobranego podatku VAT dotyczy osób, które ogrzewają mieszkanie gazem i spełniają kryterium dochodowe. W styczniu 2023 roku podatek VAT za gaz powrócił do poprzedniej stawki i wynosi 23 %. W roku 2022 wynosił 0 %.

Czytaj więcej...

Sklep mobilny z artykułami żywnościowymi

Już za tydzień, we wtorek 21 czerwca od godziny 10:00 przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Piotrkowskiej 12 w Zelowie będzie można zrobić tanie zakupy w mobilnym sklepie socjalnym Rampa. Sprzedaż potrwa do godz. 13:00. Artykuły spożywcze, w tym np. jogurty, konserwy, musztardy czy przyprawy będzie można kupić w cenach o wiele niższych niż w normalnych sklepach. Uprawnionymi do zrobienia tych zakupów są podopieczni M-GOPS oraz seniorzy powyżej 70. roku życia.

Sklep socjalny Rampa to projekt wsparcia osób w trudnej sytuacji materialnej oraz seniorów, realizowany przez fundację Dzielnia. Fundacja pozyskuje od producentów, dystrybutorów i dostawców pełnowartościowe produkty spożywcze, ale z krótkim terminem przydatności do spożycia. Właśnie dlatego może je sprzedać potrzebującym wsparcia osobom w naprawdę korzystnych cenach. To pierwsza wizyta mobilnego sklepu socjalnego w Zelowie. Samochód mobilnej Rampy będzie tu przyjeżdżał co miesiąc.

                                                                                                                                  Kierownik Ośrodka

                                                                                                                                  Janina Kędziak

Pomoc dla osób niepełnosprawnych w Gminie Zelów

niepełnosprawni   Gmina Zelów chcąc wesprzeć osoby niepełnosprawne z terenu całej gminy, zamierza złożyć wniosek do Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych o przyznanie pomocy finansowej na zakup 333 kompletów wyrobów medycznych jak: ciśnieniomierz ramienny, pulsoksymetr, termometr bezdotykowy w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Adresatami programu będą osoby dorosłe, które posiadają ważne orzeczenie o znacznym, umiarkowanym lub lekkim stopniu niepełnosprawności wydane przez Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne wydane przez komisję ds. inwalidztwa i zatrudnienia, organ ZUS lub KRUS (I grupa inwalidzka, II grupa inwalidzka, III grupa inwalidzka, całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji).

Realizatorem programu będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie, ul. Piotrkowska 12.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie proszone są o zgłaszanie się osobiście lub telefonicznie do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zelowie, ul. Piotrkowska 12, tel. 44 634-10-28 wew. 25 lub 27 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 do dnia 15 października 2021r.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia przez PFRON wniosku Gminy Zelów o dofinansowanie zadania, osoby zakwalifikowane do programu bezpłatnie otrzymają w/w wyroby medyczne.

Nadmieniamy, że na jedno gospodarstwo domowe, w którym istnieje problem niepełnosprawności przysługuje jedno zgłoszenie.

O zakwalifikowaniu się do programu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

INFORMACJA DLA INTERESANTÓW

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zelowie informuje, że w dniu 24 grudnia 2021 r. (piątek) nieczynne będą:

  • M-GOPS w Zelowie, ul. Piotrkowska 12
  • Punkt Żywienia M-GOPS w Zelowie, ul. Kościuszki 42
  • Klub Seniora, Zalesie 27

Ponadto informujemy, że w dniu 31 grudnia 2021 r. (piątek) kasa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zelowie będzie czynna do godziny 12:00.